ନର୍ସର ଭୂମିକା କଣ ? ନର୍ସ ହେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ କଣ କରିବେ, ଜାଣନ୍ତୁ

 

News18 Local

କଟକ:  ରୋଗୀ ମାନଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଏହା ବିଷୟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଇତିହାସ ଏବଂ ଲକ୍ଷଣଗୁଡିକ ରେକର୍ଡ ଦେଖନ୍ତି ।ନର୍ସମାନେ ରୋଗୀଙ୍କ ଉପଯୁକ୍ତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ରୋଗୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ସଠିକ୍ ରେକର୍ଡ ଦେଖନ୍ତି ଏବଂ ପରିଚାଳନା କରନ୍ତି । ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଚିକିତ୍ସା ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାପରେ ରୋଗୀକର ଚିକିତ୍ସା କରିବା ହେଉଛି ତାଙ୍କର କାମ । କିଛି ଚିକିତ୍ସାରେ ନର୍ସମାନେ ରୋଗୀର କ୍ଷତ ସଫା କରିବା ଏବଂ ଡ୍ରେସିଂ, ବ୍ୟାଣ୍ଡେଜ୍ ବଦଳାଇବା ଏବଂ କ୍ୟାଥେଟର ଭର୍ତ୍ତି କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତି ।

Astrology Tips: ରାସ୍ତାରେ ପଡ଼ିଥିଲେ ଛୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ, ପିଛା ଛାଡିବନି ଆତ୍ମାର ନଜର !
ରୋଗୀ ସେବା ଦେବା ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଅତିବାହିତ କରନ୍ତି । ରୋଗୀମାନଙ୍କ ଠାରୁ ତଥ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କରିବା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ଡାକ୍ତରୀ ଙ୍କ ସହିତ ମିଶେଇବାରେ ନର୍ସମାନେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି । ତେବେ ବାସ୍ତବରେ ଜଣେ ନର୍ସର ଭୂମିକା କଣ ଜାଣନ୍ତୁ (ରିର୍ପୋଟ: ସରୋଜ ବାରିକ)

ନ୍ୟୁଜ୍ ୧୮ ଓଡ଼ିଆରେ ବ୍ରେକିଙ୍ଗ୍ ନ୍ୟୁଜ୍ ପଢ଼ିବାରେ ପ୍ରଥମ ହୁଅନ୍ତୁ| ଆଜିର ସର୍ବଶେଷ ଖବର, ଲାଇଭ୍ ନ୍ୟୁଜ୍ ଅପଡେଟ୍, ନ୍ୟୁଜ୍ ୧୮ ଓଡ଼ିଆ ୱେବସାଇଟରେ ସବୁଠାରୁ ନିର୍ଭରଯୋଗ୍ୟ ଓଡ଼ିଆ ଖବର ପଢ଼ନ୍ତୁ ।
କମ୍ପାନୀ କହିଛି ଯେ ଯଦିଓ ଏହି ସମୟରେ 5G ବଜାରକୁ ଆସିଛି, ଆମେ କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ଆମର ଯୋଜନାକୁ ମହଙ୍ଗା କରିବୁ ନାହିଁ । ଆମ ପାଇଁ ଆମ ଗ୍ରାହକଙ୍କଠାରୁ କେହି ବଡ଼ ନୁହଁନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ଅଭିଜ୍ଞତାକୁ ଉନ୍ନତ କରିବା ପାଇଁ ଆମେ ଆମର ସେବାକୁ ଉନ୍ନତ କରିବା ଜାରି ରଖିବୁ

  • First Published :

Leave a Comment

Recent Post

Live Cricket Update